Mini ZOO

Zaczęło się od kilku reniferów, które w 2006 r. zostały sprowadzone do naszego Ośrodka prosto z Finlandii.

.
Obecnie nasze Mini ZOO cieszy się wielką popularnością, szczególnie u najmłodszych gości. Nasi goście mogą zobaczyć alpaki, kucyki, konie, renifery, daniele, jelenie i łanie, kolorowe i ozdobne ptaki i wiele innych ciekawych zwierząt. Wśród nich także wiele gatunków gołębi w tym m.in. nowoczerkaski czarnoognisty, garłacz czeski (siodłaty, łapciaty), gil damasceński, kapucyn staroholenderski, perukarz angielski, pawik biały, loczek brązowy, pawik czarny, czilik rostowski, strasser czerwony, strasser jarzębaty, mnich saksoński oraz pawie, patagonki, bażanty, kiśćce, przepiórki czy kuropatwy.
.
Mini zoo w pierwszej połowie 2020 roku przeszło modernizację i wzbogaciło się o nowych mieszkańców. Do grona naszych podopiecznych dołączyły dwie papugi: Ara.
.
Podczas spaceru można nie tylko obserwować i fotografować zwierzęta (bez lampy, aby nie przestraszyć zwierzaków), ale również dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o przystosowaniu ich do życia.
.
Mini zoo zostało wzbogacone także o tabliczki informacyjne, które przedstawiają ciekawe  informacje o naszych lokatorach, w tym między innymi występowanie i środowisko pochodzenia, wymiary i wygład, tryb życia i zachowanie oraz pożywienie i ciekawostki. Wizyta w naszym zoo  może być zatem ciekawą wycieczką edukacyjną i poznawczą. Co ciekawe, w naszym parku znajdziecie informacje także o naturalnie występujących w nim zwierzętach, w tym np. jeżach, sójkach, szpakach, dzięciołach etc.
.
Z łatwością odnajdą się tu także goście zagraniczni, ponieważ wszystkie informacje przedstawione są także w języku angielskim.
.
Mini zoo znajduje się w kompleksie leśno-parkowym, bezpośrednio sąsiadującym z Restauracją Pod Ślimakiem oraz placem zabaw dla dzieci. Wizytę w nim warto zatem połączyć z rodzinnym obiadem i aktywną zabawą na świeżym powietrzu na placu zabaw.
.
Minii zoo dostępne dla zwiedzających od 12.06.2020 (piątek).

Wstęp bezpłatny (przy założeniu skorzystania z innych usług kompleksu: Ośrodek Medincus Active, Restauracja Pod ŚlimakiemHotel Park Kajetany)